fbpx

052-4487389

השקעות אלטרנטיביות

פיזור וגיוון תיק ההשקעות שלך הוא דרך חכמה לנהל סיכונים ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלך. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי שילוב השקעות אלטרנטיביות בתיק שלך. השקעות אלטרנטיביות הם נכסים לא מסורתיים שיכולים לספק הטבות והזדמנויות ייחודיות למשקיעים.

גידור סיכונים, קורלציה נמוכה לשוק ההון ופוטנציאל לתשואה עודפת בסיכון נמוך, אלו רק חלק מהיתרונות של אפיק ההשקעות האלטרנטיביות. יתרונות אלו מתעצמים במיוחד בעתות משבר כגון משבר.

מכשירים פיננסיים אלטרנטיביים מפזרים את הסיכונים בתיק ההשקעות, מאפשרים להשקיע בתחומים שהיו פתוחים בעבר רק למשקיעים גדולים ולרוב הם בעלי פוטנציאל תשואה גבוה יותר מכפי שניתן למצוא בשוק ההון.

במאמר זה, נחקור את המגזרים השונים של השקעות אלטרנטיביות וכיצד תוכל להשתמש בהם כדי לגוון את תיק ההשקעות שלך.

1. נדל"ן – Real Estate

נדל"ן הוא מגזר השקעות אלטרנטיבי פופולרי המציע מגוון הזדמנויות למשקיעים. אתה יכול להשקיע בנכסים מסחריים או למגורים, כמו גם קרנות השקעות נדל"ן (REITs) המאפשרות לך להשקיע בתיק מגוון של נכסים. השקעות נדל"ן יכולות לספק הכנסה קבועה מתשלומי שכר דירה והערכה לטווח ארוך.

2. פרייבט אקוויטי – Private Equity

פרייבט אקוויטי כרוך בהשקעה בחברות פרטיות שאינן נסחרות בבורסה. מגזר זה יכול לספק תשואות גבוהות, אך גם טומן בחובו סיכון גבוה. השקעות פרטיות יכולות ללבוש הון סיכון, הון צמיחה או רכישות ממונפות. השקעות פרייבט אקוויטי דורשות בדרך כלל אופק השקעה ארוך טווח והשקעה מינימלית גבוהה.

3. קרנות גידור – Hedge Funds

קרנות גידור הן קרנות השקעה המנוהלות באופן מקצועי המשתמשות במגוון אסטרטגיות להפקת תשואות. קרנות גידור יכולות להשקיע במגוון רחב של נכסים, כולל מניות, אג"ח וסחורות. הם יכולים גם להשתמש במינוף ובנגזרים כדי להגדיל את התשואות. לקרנות גידור יש בדרך כלל השקעות מינימום גבוהות והן זמינות רק למשקיעים מוסמכים.

4. קרן הלוואות P2P קרן

הלוואות P2P משקיעה בפלטפורמות חברתיות המאפשרות לאנשים פרטיים להלוות כסף לאנשים אחרים. המלווה הוא למעשה משקיע שנהנה משיעורי ריבית משתלמים, מאחר שנחסך ממנו תיווך הבנק. הקרנות הללו מספקות צינור אשראי להלוואות מסוג זה בפיזור רחב, שנועד לצמצם את סיכוני ההפסד.

5. קרן תשתיות

קרנות תשתיות, שעושות חיל בחו"ל, עדיין לא קיימות בישראל, אבל המדינה כבר פועלת במרץ למען הסדרת התחום. קרנות תשתיות יאפשרו לכל משקיע להיחשף למיזמי תשתיות לאומיים משמעותיות כמו התפלת מים, טיהור שפכים, הקמת כבישים, הפעלת תשתיות חשמל וטלפון וכל תשתית אחרת שתבוצע בשיתוף פעולה בין המדינה והמגזר הפרטי. הקרנות הללו צפויות לפעול במודל ריט, כלומר כמו קרנות נדל"ן.

6. סחורות

סחורות הן נכסים פיזיים כמו זהב, כסף, נפט ומוצרים חקלאיים. השקעה בסחורות יכולה לספק יתרונות גיוון והגנה מפני אינפלציה. ניתן לרכוש סחורות ישירות או באמצעות קרנות נסחרות בבורסה (ETF) העוקבות אחר מחיר הסחורה.

7. אמנות ופריטי אספנות

אמנות ופריטי אספנות יכולים להוות אפשרות השקעה אלטרנטיבית ייחודית למי שמעוניין להחזיק בנכסים מוחשיים. מגזר זה כולל השקעות באמנות יפה, מטבעות נדירים, בולים ופריטי אספנות אחרים. ערכן של השקעות אלו נקבע במידה רבה על ידי היצע וביקוש, והוא יכול להיות מושפע מגורמים כמו מגמות שוק ומשמעות תרבותית.

בעולם של היום ישנם פריטי אמנות ואספנות דיגיטליים NFT – Non-Fungible Token.

8. מטבעות קריפטו

מטבעות קריפטו הם נכסים דיגיטליים המשתמשים בטכניקות הצפנה כדי לאבטח עסקאות ולשלוט ביצירת יחידות חדשות. למרות שעדיין קבוצת נכסים חדשה יחסית, מטבעות קריפטוגרפיים צברו פופולריות כאפשרות השקעה חלופית. ביטקוין ואת'ריום הם מטבעות הקריפטו המוכרים ביותר, אך ישנם רבים אחרים הזמינים למשקיעים.

שילוב השקעות אלטרנטיביות בתיק שלך יכול לספק יתרונות גיוון והזדמנויות ייחודיות. עם זאת, חשוב לעשות את המחקר שלך ולהבין את הסיכונים הקשורים לכל מגזר השקעות. שקול לעבוד עם מתכנן או יועץ פיננסי שיכול לעזור לך להעריך את היתרונות והסיכונים הפוטנציאליים של השקעות אלטרנטיביות ולקבוע אילו אפשרויות מתאימות לך.

אז איך משקיעים בהשקעות אלטרנטיביות?

קיימות מספר אפשרויות להשקעה בהשקעות אלטרנטיביות, בהתאם למטרות ההשקעה, סובלנות הסיכון והמצב הפיננסי שלך. להלן כמה מהאפשרויות הנפוצות ביותר:

1. השקעה ישירה

אחת האפשרויות להשקעה בהשקעות אלטרנטיביות היא השקעה ישירה בנכס, כמו רכישת נכס להשכרה או השקעה בחברה פרטית. אפשרות זו דורשת בדרך כלל כמות משמעותית של הון ומומחיות בסוג הנכסים הספציפי.

2. קרנות נאמנות ותעודות סל

קרנות נאמנות וקרנות נסחרות בבורסה (ETF) יכולות לספק חשיפה להשקעות אלטרנטיביות באמצעות תיק מגוון של נכסים. לדוגמה, ישנן קרנות נאמנות ותעודות סל המשקיעות בנדל"ן, סחורות וקרנות גידור. כלי השקעה אלה יכולים לספק גישה קלה יותר להשקעות אלטרנטיביות עם השקעות מינימליות נמוכות יותר ונזילות גדולה יותר מהשקעות ישירות.

3. קרנות פרייבט אקוויטי

קרנות פרייבט אקוויטי הן כלי השקעה המאגדים הון ממספר משקיעים להשקעה בחברות פרטיות. קרנות פרייבט אקוויטי דורשות בדרך כלל השקעה מינימלית גבוהה ובעלות אופק השקעה ארוך טווח. הם יכולים לספק חשיפה לתיק מגוון של חברות פרטיות ופוטנציאל לתשואות גבוהות, אך גם לשאת בסיכון גבוה.

4. קרנות גידור

קרנות גידור הן מכשירי השקעה המשתמשים במגוון אסטרטגיות ליצירת תשואות, כגון לונג/שורט מאקרו גלובלי ואסטרטגיות מונעות אירועים, גידור וביטוח על ידי אופציות ועוד. קרנות גידור זמינות בדרך כלל רק למשקיעים כשירים ויש להן רף כניסה מינימלי גבוה. הן יכולות לספק חשיפה לתיק מגוון של נכסים ולתשואות פוטנציאליות גבוהות, אך גם לשאת בסיכון גבוה.

5. פלטפורמות מימון המונים

פלטפורמות מימון המונים הן פלטפורמות מקוונות המאפשרות למשקיעים להשקיע בחברות פרטיות או בפרויקטי נדל"ן. פלטפורמות מימון המונים יכולות לספק גישה קלה יותר להשקעות אלטרנטיביות עם השקעות מינימום נמוכות יותר ושקיפות רבה יותר מאשר קרנות הון פרטיות מסורתיות.

6. סוחרי אמנות ופריטי אספנות

משקיעים יכולים גם להשקיע באמנות ובפריטי אספנות באמצעות סוחרים מיוחדים או בתי מכירות פומביות. אפשרויות השקעה אלו דורשות בדרך כלל כמות משמעותית של מומחיות בסוג הנכס הספציפי ויכולות להיות בעלויות עסקה גבוהות.

חשוב להעריך היטב את היתרונות והסיכונים הפוטנציאליים של כל אפשרות השקעה ולהתייעץ עם יועץ פיננסי לפני קבלת החלטות השקעה. השקעות אלטרנטיביות יכולות לספק יתרונות גיוון והזדמנויות ייחודיות, אך גם לשאת בסיכון גבוה יותר ודורשות ידע ומומחיות מיוחדים.

כמה כסף צריך בשביל להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות ?

רוב הקרנות האיכותיות ביותר שנבדקו ועברו בדיקות נאותות מחמירות -Due Diligence  עם רף כניסה מינימלי של 300,000 ש"ח.

הבעיה היא שגם למי שיש את הסכום המינימלי יכול לבחור רק קרן אחת והרי אנחנו רוצים פיזור וגיוון בתיק ההשקעות שלנו, ולכן קמו גופים ויצרו תעודות שמשלבות מספר קרנות במגוון מגזרים עם השמות הגדולים ביותר בעולם, וכך פתחו גם למשקיעים הקטנים את האפשרות להשקיע כמו מנהלי ההון הגדולים בעולם.

למי זה מתאים?

השקעות אלטרנטיביות מאופיינות בהשקעה לטווח ארוך ואינן נזילות ולכן הן נושאות פרמיה למשקיע (פרמיית אי הנזילות). לכן, בעיקר מתאימות למשקיעים מתוחכמים, בעלי אמצעים וראיה לטווח ארוך, שבאפשרותם לוותר על נזילות לתקופה מוגדרת.

  • אין באמור להוות תחליף לייעוץ אישי ופרטני ואינו מהווה המלצה להשקעה

אנחנו מזמינים אותך להתקשר או להשאיר פרטים וליצור איתנו קשר ונבחן ביחד איתך השקעה אלטרנטיבית שמתאימה לך !

צרו קשר

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
השקעות

השקעות אלטרנטיביות

פיזור וגיוון תיק ההשקעות שלך הוא דרך חכמה לנהל סיכונים ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלך. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי שילוב השקעות אלטרנטיביות

קרא עוד »

רוצים להיות ראשונים לדעת?

תישארו איתנו בקשר ותקבלו עדכונים חמים בעולם הפיננסים וההשקעות:

דילוג לתוכן